FITDANCEART

Balet

Balet

Balet neboli klasický tanec je taneční styl sahající daleko do minulosti, jehož technika a provedení jednotlivých prvků je přesně vystavěné a dává základ mnoha novodobým tanečním technikám. Je velmi vyhledávaný jako forma zpevnění a protažení a také jako doplňková průprava tanečníků všech stylů.

Balet pro dospělé - hodiny baletu speciálně přizpůsobeny dospělým umožňují využít příznivých účinků této techniky na jejich zdraví. Pomůže Vám zpevnit a protáhnout tělo, dodá sebevědomí, fyzickou kondici a vylepší vaši eleganci a ženám ženskost. Napomáhá správnému držení těla, posiluje svalové skupiny, které se při běžném cvičení neaktivují a zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Hodiny baletu pro dospělé svým individuálním přístupem zohledňují veškeré fyzické a vrozené dispozice a tak není potřeba mít předešlé zkušenosti. Dostanete od svého lektora přesný „návod“, jak vše provádět tak, aby cvičení pro vás mělo největší přínos a nedocházelo k nežádoucímu namáhání kloubů a jiným neblahým účinkům na vaše tělo.

Balet pro děti - v hodinách baletu pro děti se rozvíjí pohybové schopnosti, rytmické cítění, fantazie dětí, správné držení těla a balet je pro ně velkým přínosem v období růstu. A mimo jiné kultivuje tělo i duši!

Balet jako průprava - klasický tanec je vhodný i jako doplňková průprava k mnoha jiným tancům a sportům.

Na lekcích baletu se probírají základní pozice nohou, port de bras, demi-plié, battement tendu, rond de jambe a mnoho jiných prvků, jejichž názvy a provedení si postupem času osvojíte. Nejprve se cvičí u tyče, kde se správně rovnáte do pozic s oporou tyče a poté se jednotlivé prvky přenášejí na tzv. volnost, kde již nastává obtížnější práce s rovnováhou. Vše probíhá velmi pozvolně. Na volnosti se pak jednotlivé prvky spojují v drobné variace.

Balet je vhodný pro opravdu širokou veřejnost a věkem neomezený.

Po hodinách baletu budete zpevněné a duševně příjemně rozpoložené díky noblese, kterou v sobě balet nese!

 

Co si vzít s sebou na lekci baletu

Pohodlné oblečení (nejlépe legíny a tričko), baletní piškoty (postačí i ponožky), pití, ručník.

Lektoři:

Marie Knapová