FITDANCEART

Petr Liška

Ke společenskému tanci jsem se poprvé dostal ve svých dvanácti letech, kdy mě oslovil trenér taneční školy v Domažlicích, který narychlo sháněl klučinu co má kuráž a nebojí se. Jelikož jsem se rád předváděl a moje hyperaktivita byla, jak říká moje mamka, neúnosná, slovo dalo slovo a začal jsem své první taneční kroky jako standarďák.
Po čtyřech letech standardu jsem začal pociťovat, že potřebuji více emocí a živějšího pohybu. Proto jsem se začal naplno věnovat latinskoamerickým tancům v TK Avanti v Domažlicích (taneční formace). Zde jsem se naučil nové věci a poznal skvělé lidi. Natolik mě to oslovilo, že jsem u latiny zůstal dodnes.
V osmnácti letech jsem začal s tehdejší partnerkou tančit i sólově v TK Dance manželů Cíchových, kteří nás připravovali na soutěže.
Jak už to této branži chodí, časem přišlo pár výměn a rošád tanečních partnerek. Nyní trénuji a učím s výbornou partnerkou Ivetou Fiřtovou. Společně se intenzivně připravujeme na návrat na soutěžní taneční scénu a věříme ve společný úspěch.

Na mém tanečním vzestupu a zlepšování kvality pohybu měla obrovský podíl příprava a trénování s významnými osobnostmi taneční branže. Za všechny bych rád zmínil například Evu Bartuňkovou, Petra Bartuňka, Petru Kostovčíkovou, Jana Klimenta, Petra Kováče, trénéra a porotce pana Miroslava Gabriela a samozřejmě i šéfa taneční školy Pavla Cícha. 

Mé taneční úspěchy:

5x účast na MČR Plesových formací ve STT a LAT

účast na mezinárodní taneční soutěži Grand Prix Cheb.

Během dosavadní taneční kariéry jsem absolvoval na 80 tanečních soutěží a 90 exhibičních vystoupení po celé ČR i v zahraničí.

Co Vám mohu nabídnout?

Kurzy latinskoamerických tanců (sólově pro dámy a rovněž pro taneční páry).
Mix choreografií na plesovou sezónu (latina i standard pro páry).
Semináře, otevřené hodiny a taneční workshopy.
Dále individuální výuku latinskoamerických tanců. Pro zájemce mohu připravit choreografie na plesy, svatby, různé večírky, firemní oslavy a rovněž na těchto společenských akcích nabídnout svá exhibiční vystoupení.

Čím je pro mě tanec?

Jsem člověk, pro kterého pohyb znamená život. Tanec je pro mě uměním pohybu a koordinace; uměním, jehož základním kamenem je soulad s hudbou; uměním, které je pro mě synonymem velké show. Nezapřu v sobě temperament a rozhodně mě nepřehlédnete - minimálně budu slyšet. Miluji latinskoamerické tance, trénování, přípravu a celou tu dřinu a atmosféru kolem tance, protože úspěch, vlastní vnitřní harmonie a v neposlední řadě pochvala a respekt ostatních lidí jsou pro mě velkou motivací.

Jaké jsou mé kurzy?

Preferuji jistý řád, trpělivost a ochotu se systematicky, krok po kroku učit novým věcem a současně si to i skvěle užít. Moje filozofie je soustředit se v tanci a pohybu na kvalitu nikoliv kvantitu. Snažím se svou lásku k tanci, temperament, odhodlanost, pocity a získané zkušenosti předat ostatním a ukázat všem zájemcům a klientům, že když má člověk odhodlánía chuť, tak lze i „horou pohnout“ a dojít k vytouženému cíli. Slovo „nejde“ či „nepůjde“ ve svém slovníku nemám. :)

Na všechny zájemce, kteří se chtějí něco nového naučit, odreagovat se v dnešní hektické době a zároveň si dobře zatančit, se velmi těším. Budu moc rád, když se společně uvidíme v mých hodinách a dáme si do těla.

Petr