FITDANCEART

Samba axé

Samba axé

Samba je živý, rytmický tanec brazilského původu. Hudba a tanec axé má svůj původ na severovýchodě Brazílie, ve státě Bahia. Slovo Axé je původně pozdravem v jazyce náboženství candomblé a umbanda, a znamená pozitivní energii. Svůj nový význam pak získalo ve spojení Axé-music.

 

Hudba axé vzešla z rytmu samby, zjednodušeně se dá říci, že se jedná o „sambu s choreografií“. Skladby typu axé mají svoji vlastní choreografii, která vychází z textu a vyznačuje se charakteristickými variacemi a pohyby. Často zahrnuje sambové kroky, avšak není to pravidlem. Styl tanečních choreografií může být odlišný v závislosti na regionu, odkud pochází. Někde se tento styl tance nazývá též „lambaérobica“. 

Cílem tohoto tance je předávat energii, radost a uvolnění. Choreografie bývají jednoduché, hudba veselá, tanec je nabitý smyslností, a navíc se jedná o skvělou aerobní aktivitu.

Každá hodina je strukturovaná: po úvodním protažení následuje rozhýbání těla, trénink kroků s důrazem na sambový krok, a v druhé části hodiny se učíme tančit choreografie na jednotlivé skladby. Vše v uvolněné atmosféře, aneb mákneme si a pobavíme se :-)

 

Co si vzít s sebou na lekci Samby

Pohodlné oblečení, sportovní obuv, pítí, ručník.

 

Máte zájem o taneční vystoupení v Plzni?

Lektoři:

Jana ConceicaoPetr Hladík