FITDANCEART

Jana Conceicao

Tanec mě začal zajímat někdy v adolescentním věku, kdy mě uchvátil zvuk bubnů a s ním spojené taneční projevy. Vyzkoušela jsem orientální tance, salsu, street, až přišel zásadní moment mého života: první studijní pobyt v Brazílii v São Paulo v roce 1999. Hledala jsem vhodné sportovní vyžití a připletla se na hodinu axé. Naprosto mě uchvátilo. Chodila jsem pravidelně a po dvou měsících jsem již vystupovala se skupinou našeho úžasného lektora Alana. Samba se stala nedílnou součástí mého života. Nese v sobě energii, radost, smyslnost.

V roce 2005 jsem začala brazilskou sambu vyučovat v Centru tance v Praze a Plzni. Snažím se, aby lidé na mých kurzech a seminářích přesně tyto pocity prožívali, aby vždy alespoň na hodinu zapomněli na stresy a shon každodenního života a naplno si užívali strhujících rytmů tohoto brazilského tance.

V letech 2011 - 2012 jsem se věnovala výuce i výuce zumby, čímž jsem alespoň částečně naplňovala svoji zálibu v dalších latino stylech. S koncem mateřské a plným návratem do zaměstnání jsem byla nucena své taneční aktivity částečně utlumit a zumba šla bohužel stranou. Nicméně o to více jsem se začala hlouběji zabývat dalšími populárními brazilskými tanečními a hudební směry jako funk, sertanejo, arrocha apod., a tyto vlivy mohli klienti postřehnout na hodinách i seminářích axé. Díky pozitivní odezvě jsem se rozhodla vyhradit brazilskému funku samostatné hodiny.

A právě od brazilského funku byl jen krůček k twerku, jelikož řada pohybů je pro tyto tance společná. Brazilský funk má velmi výrazný beat, specifické frázování, choreografie bývají jednoduché, vázané na text písně. Twerk mě fascinuje díky své technice. Na hodinách se učíme ovládat svaly nejen hýždí důkladněji, než bývá běžné, posilujeme či procvičujeme další svalové partie a zároveň se u toho ohromně pobavíme :-D

 

Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

2011 Certifikát Official Zumba Instructor
1999 Samba axé - Academia Young Line, São Paulo, Brasil

Kurzy a semináře:

2014 workshopy: dancehall, reggaeton, funk carioca, hip-hop/RnB
2013 Latino festival Urbano
2012 Afro-Bailar Praha - afro, ragga, coupé-décalé
2010 Salsa - Michaela Vrabcová
1999, 2006, 2009 Samba axé - Brazílie
Tone´n´Twerk workshops by Brookly Sanchez (UK) and Valerie Nobbe (UK)