FITDANCEART

Port De Bras®

Port De Bras®

PortDeBras je cvičební program, který vznikl spojením klasického tance, posturálních technik (týkajících se tonusu svalstva při chůzi stání, sedu) a strečinku. Plynulé sekvence pohybů vám protáhnou zkrácené svaly, uvolní a zmobilizují páteř a kloubní spojení, zlepší koordinaci a ovlivní ladnost pohybů. Při tomto cvičení posílíte hlavně paže a ramena, ale zkrátka nepřijdou ani kyčle a dolní končetiny.

PortDeBras představuje kompenzační lekce vycházející z klasického i moderního tance přizpůsobeného běžné veřejnosti, takže se nemusíte bát, že byste toto cvičení nezvládli. Tvůrci tohoto programu (Vladimir Snezhik a Julio Papi) do něj neopomněli zařadit posturální techniky, které významně přispívají k harmonizaci těla a mysli.

Už po několika lekcích tanečně-cvičebního programu se zlepší pohybové stereotypy a celkové držení těla. Lekce PortDeBras mají příznivý vliv na napětí svalstva při cvičení i v klidu. Nejde o žádnou příliš rychlou nebo nepřirozenou aktivitu. Naopak, cvičení si zamilujete už jen proto, že jde o pohyb tělu vlastní. Příjemnou atmosféru dotváří netradiční hudba ve stylu Chill Out a Ethnic Ambients.

Pro mnoho lidí je PortDeBras cestou, jak zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou bez předchozí taneční průpravy. Mnozí se tak mohou alespoňčástečně přiblížit svému snu – umět tančit. Tanec je prostředek jak porozumět vlastnímu tělu, nitru i celému okolí. Proto neváhejte a přijďte objevit jeho tajemství.

Co si vzít s sebou na lekci Port De Bras®

Pohodlné oblečení, pití, ručník. Cvičí se bez bot.

Lektoři:

Pavlína VejchodováPetra Svobodová