FITDANCEART

Petr Liška

Ke společenskému tanci jsem se poprvé dostal ve svých dvanácti letech, kdy mě oslovil trenér taneční školy v Domažlicích, který narychlo sháněl klučinu co má kuráž a nebojí se. Jelikož jsem se rád předváděl a moje hyperaktivita byla, jak říká moje mamka, neúnosná, slovo dalo slovo a začal jsem své první taneční kroky jako standarďák.
Po čtyřech letech standardu jsem začal pociťovat, že potřebuji více emocí a živějšího pohybu. Proto jsem se začal naplno věnovat latinskoamerickým tancům v TK Avanti v Domažlicích (taneční formace). Zde jsem se naučil nové věci a poznal skvělé lidi. Natolik mě to oslovilo, že jsem u latiny zůstal dodnes.
V osmnácti letech jsem začal s tehdejší partnerkou tančit i sólově v TK Dance manželů Cíchových, kteří nás připravovali na soutěže.
Jak už to této branži chodí, časem přišlo pár výměn a rošád tanečních partnerek. Nyní trénuji a učím s výbornou partnerkou Ivetou Fiřtovou. Společně se intenzivně připravujeme na návrat na soutěžní taneční scénu a věříme ve společný úspěch.

Na mém tanečním vzestupu a zlepšování kvality pohybu měla obrovský podíl příprava a trénování s významnými osobnostmi taneční branže. Za všechny bych rád zmínil například Evu Bartuňkovou, Petra Bartuňka, Petru Kostovčíkovou, Jana Klimenta, Petra Kováče, trénéra a porotce pana Miroslava Gabriela a samozřejmě i šéfa taneční školy Pavla Cícha. 

Mé taneční úspěchy:

5x účast na MČR Plesových formací ve STT a LAT

účast na mezinárodní taneční soutěži Grand Prix Cheb.

Během dosavadní taneční kariéry jsem absolvoval na 80 tanečních soutěží a 90 exhibičních vystoupení po celé ČR i v zahraničí.

Co Vám mohu nabídnout?

Kurzy latinskoamerických tanců (sólově pro dámy a rovněž pro taneční páry).
Mix choreografií na plesovou sezónu (latina i standard pro páry).
Semináře, otevřené hodiny a taneční workshopy.
Dále individuální výuku latinskoamerických tanců. Pro zájemce mohu připravit choreografie na plesy, svatby, různé večírky, firemní oslavy a rovněž na těchto společenských akcích nabídnout svá exhibiční vystoupení.

Čím je pro mě tanec?

Jsem člověk, pro kterého pohyb znamená život. Tanec je pro mě uměním pohybu a koordinace; uměním, jehož základním kamenem je soulad s hudbou; uměním, které je pro mě synonymem velké show. Nezapřu v sobě temperament a rozhodně mě nepřehlédnete - minimálně budu slyšet. Miluji latinskoamerické tance, trénování, přípravu a celou tu dřinu a atmosféru kolem tance, protože úspěch, vlastní vnitřní harmonie a v neposlední řadě pochvala a respekt ostatních lidí jsou pro mě velkou motivací.

Jaké jsou mé kurzy?

Preferuji jistý řád, trpělivost a ochotu se systematicky, krok po kroku učit novým věcem a současně si to i skvěle užít. Moje filozofie je soustředit se v tanci a pohybu na kvalitu nikoliv kvantitu. Snažím se svou lásku k tanci, temperament, odhodlanost, pocity a získané zkušenosti předat ostatním a ukázat všem zájemcům a klientům, že když má člověk odhodlánía chuť, tak lze i „horou pohnout“ a dojít k vytouženému cíli. Slovo „nejde“ či „nepůjde“ ve svém slovníku nemám. :)

Na všechny zájemce, kteří se chtějí něco nového naučit, odreagovat se v dnešní hektické době a zároveň si dobře zatančit, se velmi těším. Budu moc rád, když se společně uvidíme v mých hodinách a dáme si do těla.

Petr

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Středa 30.09.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 02.10.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 03.10.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 04.10.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pondělí 05.10.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.