FITDANCEART

Salsa a Bachata

Salsa a Bachata

Salsa je v současné době pravděpodobně nejoblíbenějším kubánským tancem. Z hudebního hlediska je salsa složitou směsí historických kubánských tanečních forem. Salsa se dostala do popředí zájmu širší veřejnosti až v 60. letech v USA.

Při tančení salsy je pohyb těla stejně důležitý, ne-li důležitější něž samotné taneční kroky. Tance pocházejí z Latinské Ameriky a zejména ty, které pocházejí z Karibiku, jsou výsledkem smíšeného historického vlivu původních obyvatel, španělských kolonizátorů a afrických otroků, kteří sem byli po staletí násilně dováženi. Právě od afrických otroků pocházejí charakteristické bubny a rytmické nástroje ale i vzpřímené držení těla při tanci, které je zcela běžné pro Afričany zvyklé nosit veškerý náklad na hlavě. Proto při tancích s karibskou minulostí, jako je salsa, zůstávají hlava a ramena ve vzpřímené pozici tak dlouho jak je to možné.

Tančit salsu znamená mimo jiné také zapomenout na problémy, vypnout, odpočinout si a nabírat energii. Představuje vášeň, je pohodová, plynulá a co je nejdůležitější přirozená a vychází z nitra tanečníků. Nemá pevně daná pravidla a nabízí ohromné ​​možností.

 

Lady Salsa - je velmi sólový tanec, zaměřený na smyslnost tanečnice a na krokové variace salsy spojené s ženským elementem. Naučíte se základní kroky salsy, reggaettonu, bachaty a jiných tanců, probereme techniku otoček a naučíte se je i ve dvojitém provedení. Budeme se věnovat pohybu paží, které jsou ozdobou každé tanečnice, ženským prvkům, vylepšíme koordinaci pohybu na podpatcích a projev při tanci. To vše pak spojíme ve svižné kombinace, později choreografie.

Bachata - romantický tanec pocházející z Dominikánské republiky.

Lektoři:

Iveta HetzendorfováPetr Valečka