FITDANCEART

Salsa a Bachata

Salsa a Bachata

Salsa je v současné době pravděpodobně nejoblíbenějším kubánským tancem. Z hudebního hlediska je salsa složitou směsí historických kubánských tanečních forem. Salsa se dostala do popředí zájmu širší veřejnosti až v 60. letech v USA.

Při tančení salsy je pohyb těla stejně důležitý, ne-li důležitější něž samotné taneční kroky. Tance pocházejí z Latinské Ameriky a zejména ty, které pocházejí z Karibiku, jsou výsledkem smíšeného historického vlivu původních obyvatel, španělských kolonizátorů a afrických otroků, kteří sem byli po staletí násilně dováženi. Právě od afrických otroků pocházejí charakteristické bubny a rytmické nástroje ale i vzpřímené držení těla při tanci, které je zcela běžné pro Afričany zvyklé nosit veškerý náklad na hlavě. Proto při tancích s karibskou minulostí, jako je salsa, zůstávají hlava a ramena ve vzpřímené pozici tak dlouho jak je to možné.

Tančit salsu znamená mimo jiné také zapomenout na problémy, vypnout, odpočinout si a nabírat energii. Představuje vášeň, je pohodová, plynulá a co je nejdůležitější přirozená a vychází z nitra tanečníků. Nemá pevně daná pravidla a nabízí ohromné ​​možností.

 

Lady Salsa - je velmi sólový tanec, zaměřený na smyslnost tanečnice a na krokové variace salsy spojené s ženským elementem. Naučíte se základní kroky salsy, reggaettonu, bachaty a jiných tanců, probereme techniku otoček a naučíte se je i ve dvojitém provedení. Budeme se věnovat pohybu paží, které jsou ozdobou každé tanečnice, ženským prvkům, vylepšíme koordinaci pohybu na podpatcích a projev při tanci. To vše pak spojíme ve svižné kombinace, později choreografie.

Bachata - romantický tanec pocházející z Dominikánské republiky.

Lektoři:

Iveta Hetzendorfová

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Středa 30.11.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 01.12.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 02.12.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 03.12.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 04.12.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pondělí 05.12.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.