FITDANCEART

Hooping

Hooping

Pokud si vaše děti rády hrají s obručí, ale vlastně neví, co s ní kromě kroužení v pase dělat, zveme je na hodiny hoopingu. Hooping nebo hoop dance je spojení tance a cvičení s obručí, které vzniklo v šedesátých letech minulého století. Děti postupně zjistí, že kroužit se dá na jakékoli části těla a že s obručí se dá vymyslet i spousta zajímavých "offbody" triků, které ani není těžké se naučit a udělat s nimi mezi spolužáky na tělocviku dojem. Různé prvky budeme postupně spojovat do kombinací, kombinace do choreografií a protančíme se až k náročnějším trikům, jako různé izolace, eskalátory atd...  A vše hravou formou, protože co jiného byla původně obruč, než hračka, které dal hooping nové využití - tedy vy(u)žití v tanci.

 

 

Zapůjčení obručí:

Ve studiu máme k zapůjčení hoopingové obruče, takže není nutné nosit obruč vlastní, nebo nějakou kupovat. Na hooping se používají speciální obruče, které jsou těžší než klasické a mají větší průměr. Lépe se s nimi krouží a zvyká na pohyb. Ve vyšších pokročilostech se přechází na menší a lehčí typy, se kterými se lépe dělají triky mimo tělo (obruče z polypropylenu).

Nedoporučujeme obruče z hračkářství, které jsou obvykle malé a příliš lehké, z nekvalitního materiálu. O volbě vlastní obruče vám poradí lektor/ka kurzu.

 

Co si vzít s sebou na lekci Hoopingu

- pohodlné přiléhavé oblečení, ideálně z bavlny (z umělých vláken obruč více klouže)

- za teplých dnů jsou možné i kraťásky - na holé kůži se obruč udrží úplně nejlépe

- sálovou obuv, pití, ručníček

Lektoři:

Lucie Matějková