FITDANCEART

Balet

Balet

Balet neboli klasický tanec je taneční styl sahající daleko do minulosti, jehož technika a provedení jednotlivých prvků je přesně vystavěné a dává základ mnoha novodobým tanečním technikám. Je velmi vyhledávaný jako forma zpevnění a protažení a také jako doplňková průprava tanečníků všech stylů.

Balet pro dospělé - hodiny baletu speciálně přizpůsobeny dospělým umožňují využít příznivých účinků této techniky na jejich zdraví. Pomůže Vám zpevnit a protáhnout tělo, dodá sebevědomí, fyzickou kondici a vylepší vaši eleganci a ženám ženskost. Napomáhá správnému držení těla, posiluje svalové skupiny, které se při běžném cvičení neaktivují a zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Hodiny baletu pro dospělé svým individuálním přístupem zohledňují veškeré fyzické a vrozené dispozice a tak není potřeba mít předešlé zkušenosti. Dostanete od svého lektora přesný „návod“, jak vše provádět tak, aby cvičení pro vás mělo největší přínos a nedocházelo k nežádoucímu namáhání kloubů a jiným neblahým účinkům na vaše tělo.

Balet pro děti - v hodinách baletu pro děti se rozvíjí pohybové schopnosti, rytmické cítění, fantazie dětí, správné držení těla a balet je pro ně velkým přínosem v období růstu. A mimo jiné kultivuje tělo i duši!

Balet jako průprava - klasický tanec je vhodný i jako doplňková průprava k mnoha jiným tancům a sportům.

Na lekcích baletu se probírají základní pozice nohou, port de bras, demi-plié, battement tendu, rond de jambe a mnoho jiných prvků, jejichž názvy a provedení si postupem času osvojíte. Nejprve se cvičí u tyče, kde se správně rovnáte do pozic s oporou tyče a poté se jednotlivé prvky přenášejí na tzv. volnost, kde již nastává obtížnější práce s rovnováhou. Vše probíhá velmi pozvolně. Na volnosti se pak jednotlivé prvky spojují v drobné variace.

Balet je vhodný pro opravdu širokou veřejnost a věkem neomezený.

Po hodinách baletu budete zpevněné a duševně příjemně rozpoložené díky noblese, kterou v sobě balet nese!

 

Co si vzít s sebou na lekci baletu

Pohodlné oblečení (nejlépe legíny a tričko), baletní piškoty (postačí i ponožky), pití, ručník.

Lektoři:

Marie Knapová

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Středa 29.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 30.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 31.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 01.04.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 02.04.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pondělí 03.04.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.