FITDANCEART

Marie Marešová

K jízdě na in-line bruslích mě ve 13letech zlákala minirampa v Českém údolí. Později přibyla další disciplína - freestyle slalom, která je "nejelegantněji" prováděna na freestyle bruslích – těch s jednou řadou koleček. Bruslení jako takové mám ráda a stále hledám další možnosti, které tento sport nabízí - proto jsem navštěvovala krasobruslařský kurz a pořídila si i klasické trekové brusle, které díky své stabilitě a přední brzdě, otevírají další možnosti. Vhodné jsou na rollerdance, artistic roller skating, rollerderby, samozřejmě i do města a skateparků.

V roce 2017 jsem získala oprávnění Instruktor kolečkového bruslení a začala vyučovat v Plzni, o rok později i v Praze. Dále jsem prošla tanečními, rytmickými a gymnastickými průpravami. V roce 2017 jsem založila výběrovou skupinu tanečníků, gymnastek, hokejistů/bruslařů – s názvem RollerGangPlzeň. Máme za sebou několik tanečních vystoupení, pár natočených reklam ve stylu rollerdisco a děláme workshopy - zatím v rozsahu naší republiky... Takže pokud Vás kurzy nadchnou, je tu i další možnost pokračování – tedy působení mezi "gangovými" performery.

Z mé lásky k bruslení vznikly originální kurzy pro všechny nadšence, kterým je jízda po okruhu málo. Pokud máte chuť naučit se, a zvládnout bezchybnou jízdu na bruslích a dále ji zdokonalovat, neváhejte přijít. Tréninky jsou zaměřeny především na správně prováděnou techniku jízdy na in-line i klasických bruslích, s výukou dle správné metodiky akreditované MŠMT. Procvičujeme pomocí slalomů, rollerdance kroků, určitě si osvojíme i pár fíglů z rollerderby, krasobruslení… Těšit se můžete na krásné choreografie. Kurzy ve výše uvedeném rozsahu nemají v ČR obdobu. Po absolvování kurzu už Vás na bruslích k zemi nepošle ani zemětřesení.