FITDANCEART

Iveta Rojková

 

Tanec a hudba mne provádí takřka celý život. Hrát na kytaru a zpívat ve sboru jsem začala už jako dítě. Od svých 7 let jsem tančila v taneční škole street & disco style, se kterým jsme aktivně jezdili na taneční soutěže a různá vystoupení, v létě na taneční tábory.

V dospělosti jsem přešla více k silovému sportu, a tak jsem pár let dělala tae-bo a power yogu. Také jsem odhodila strach ze zimních sportů a kdykoli to počasí dovolí, jsem na prkně a užívám si pocit svobody

Když se mi narodily děti, začala jsem špekulovat, co dělat dál.

Pole dance mne vždy lákal, ale nenacházela jsem odvahu, až se naskytl v roce 2015 kurz a tak jsme se s kamarádkou rozhodly, že to zkusíme, jen tak pro legraci. Ale to jsem nečekala, že mne to tak nadchne a budu chtít více. Miluji ty možnosti propojení tance, váleček na zemi, flexibility a zároveň perfektního posilování celého těla, neuvěřitelné možnosti nejrůznějších přechodů a přelezů do všelijakých prvků, na což Vás nepřipraví žádná videa ani přednášky. Prostě dokud to člověk nezkusí, netuší čeho všeho je jeho tělo schopné.

Hodně mi daly také workshopy, např.s Annou Nikulinou, Lenkou Hůlkovou, Růženkou Kunstýřovou, Romanou Zahálkovou nebo Věrkou Bouzkovou.

Po nějaké době jsem zkusila aerial hoop, závěsný kruh, který byl nejprve jen doplňkem k pole dancu, ale stal se mou druhou vášní. Krásně si na něm zaposilujete, vyřádíte se a ještě si užijete spoustu legrace. Stále je kam se dál posouvat a z každé lekce odcházím uřícená, ale naprosto spokojená.

K těmto druhům sportu je zapotřebí hlavně fajnové lektorky, které já mám a tou bych chtěla být i já Vám.

Protože nejlepší je vycházet po lekci ze sálu sice vyšťavené, občas i s modřinou, ale zároveň se těšit na další bezvadnou hodinu, kdy si užijeme srandu, hudbu, zamakáme a budeme napumpované endorfiny.

Těším se na Vás na všechny !!!

Iveta