FITDANCEART

Tomáš Kronych

Tančím od roku 2007, kdy jsem byl členem tanečního klubu KOLOSEUM DANCE TEAM Plzeň, kde jsem zažíval první krůčky k velkým úspěchům v dětských a juniorských kategorii pod vedením zkušených trenérek, aktivních tanečnic a choreografek, Veroniky Musilové a Marty Šantorové.

Od Veroniky jsem získal do tance noblesu a vždy mě učila, že tanec je promluva duše, která se v tanečníkovi promítá jako napsaný příběh. Martička mi předala dravost, sex-appeal a dynamiku, která byla a je stále mou součástí. Spojením těchto několika užitečných rad se ve mně začal rodit tanečník, který nechtěl být jako tzv. ovečka ve stádu a dělat přesně to, co dělají v latinsko-amerických tancích ostatní tanečníci. Chtěl jsem na parketu se svojí partnerkou předvádět něco, co bude zajímavé jak pro diváky, tak pro porotce a proto jsem se zaměřil na prvky, kde bych mohl zúročit svůj gymnastický rozsah a pružnost, fyzickou vytrvalost a v neposlední řadě i divadelní projev, aby tanec nebyl jen pro holé sbírání bodu a kvalifikací, ale aby vše bylo jako černobílý obraz, který získal barvu a možnosti pohybu, aby se do něj vžili i ostatní, kteří věnovali svůj čas a přišli se podívat na taneční soutěž.

Vše získalo velký obrat a rychlý spád, když jsme přestoupili do TK Maestro Praha, pod křídla několikanásobných mistrů světa a dalších velikánů a hvězd v tanečním světě. Mými trenéry se stali manželé Petr a Eva Bartůňkovi, jejich syn Lukáš Bartůněk a jeho taneční partnerka Kateřina Hrstková. Hodiny baletní průpravy, posilování fyzické zdatnosti a kondice, tvrdé a náročné několikahodinové tréninky udělaly své a já jsem se z malého a skoro nezkušeného, tanečníka, začal stávat tím tanečníkem, které sem obdivoval na soutěžích a mistrovských šampionátech. V roce 2012 jsem se stal držitelem druhé nejvyšší třídy v latinsko-amerických tancích a začal jsem se připravovat na příčku nejvyšší, kterou bylo finále mistrovství ČR v kategorii mládež. Právě zde se začal objevovat první nezdar. Byl to rozchod s mojí dlouholetou taneční partnerkou, která časově nezvládala tréninky. Za pár týdnů se již vše ubíralo tím správným směrem a taneční klub měl pro mě připravenou zkoušku s novou partnerkou, která byla i mou poslední. Najednou jsem našel člověka, který doplňoval moji taneční osobnost a styl v úplně jiném pohledu. Spojili jsme moji rychlost, rozsah a dynamiku s partnerky technikou, ruskou průbojností a ženským sex-appealem, který vytváří pravou tvář typické tanečnice dle Joanny Leunis a Oxany Lebedev. Bohužel, přišla opět doba, kdy jsem bojoval s časem pro změnu já. Hlásil jsem se na Lékařskou fakultu a maturoval na střední škole, takže času na dojíždění do Prahy 4-5x týdně bylo méně a méně, až jsem musel svůj sen a kariéru profesionálního tanečníka zanechat a věnovat se studiím, která jsou a vždy byla na druhém místě, hned po zdraví a mé rodině.

Ničeho ale nelituji, protože vím, že celé aktivní roky plné krásy tanečního sportu, odříkání si v cestě za úspěchem, tvrdých tréninků mě mnoho naučily. Nyní bych chtěl předávat svůj nový pohled na tanec, zkušenosti a radost ostatním zájemcům o tuto úžasnou pohybovou aktivitu a zároveň kvalitní aerobní činnost.

Jak jsem naznačil, tanec si musí člověk užít a odcházet z životaplným pocitem a touhou navštívit další a další lekce a hodiny plné fyzického uvolnění a zároveň posílení svalových partií a psychiky, která hraje velmi důležitou roli v lidském zdraví, neboť řídí funkci orgánů a pochody našeho těla, např. metabolické pochody.

Zkušenosti - úspěchy:

 • Mistrovství západočeského regionu
  1. místo v kategorii JUNIOR II - LAT a titul „mistr západočeského regionu roku 2009“
 • Sport Agency Praha Cup
  3. místo v kategorii JUNIOR II - LAT
 •  - Summer Cup of Kladno, Czech Republic
  3. místo v kategorii JUNIOR II – LAT
  4. místo v kategorie YOUTH
 • Vesna Cup 2010
  1. místo v kategorii JUNIOR II – LAT
 • Fuego CUP
  2. místo v kategorii JUNIOR II – LAT
 • Plzeňský BLACKOOP FESTIVAL
  semifinále v kategorii YOUTH – LAT
 •  - Mistrovstí Prahy
  2. místo v kategorii YOUTH II – LAT a titul „vicemistr kategorie mládež pro rok 2013“
 • Prague OPEN 2013
  obsazení 48 místa v kategorii WORLD YOUTH – LAT a obsazení pozice v TOP 50 párech z celého světa (48/189)

Účast na konferenci a galavečeru skupiny ČEZ „aneb, když energetik tančí“ - GRANDHOTELU PUPP v Karlových Varech, kam byli pozváni nejlepší tanečníci z ČR. Na základě toho byly sestaveny týmy, které měly naučit členy vedení společnosti ČEZ a zahraniční partnery společenským a latinsko-americkým tancům během 1 hodiny, což bylo velmi náročné skloubit, ale nakonec se vše vydařilo a můj tříčlenný tým si odnesl, sic pomyslný, ale pro nás velmi dobrý titul vicemistra kategorie PRO-AM (tanec pro amatéry) a spoustu nových přátel a zážitků.

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Sobota 25.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 26.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pondělí 27.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Úterý 28.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Středa 29.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 30.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.