FITDANCEART

Tereza Fayová

Tanec a pohyb patří do mého života a už bez něj nemůžu žít. Ale má cesta k tanci byla poměrně složitá. V předškolním věku jsem se věnovala baletu, ale zřejmě mě neoslovil natolik, abych u něj zůstala. Na základní škole jsem se několik let věnovala aerobiku, ale také to nebylo ono. Byla jsem jedním ze zakládajících členů souboru Výkřik ze tmy, se kterým jsme si vymýšleli vlastní vystoupení. S jedním jsme dokonce vystupovali v plzeňském divadle Dialog a zúčastnili se i soutěže. Další odbočka vedla do Dětské televize působící pod Stanicí mladých techniků. Cestu zpět k tanci jsem našla v tanečních, kdy jsem si uvědomila, že tanec je mým snem. A díky pár úžasným lidem si ho můžu neustále plnit.

Má taneční cesta

Učím od roku 2008, kdy jsem vedla lekce Flirt dance v Centru Tance. Základy jsem se učila u zakladatelky Flirt dance Evy Procházkové. Po roce jsem se začala věnovat párovým latinsko-americkým tancům, které byly mým snem. S tanečním partnerem Petrem Liškou jsme tančili až do roku 2015, kdy se naše taneční cesty rozešly. Odtančili jsme spoustu vystoupení, ale k soutěžnímu tanci jsme se spolu bohužel nedostali. Několik let jsme spolu vedli lekce párových latinsko-amerických tanců a zároveň jsem vedla lekce sólové latiny.

Ve stejnou dobu jsem se začala věnovat i Pole dance, který mě uchvátil. Líbí se mi na něm propojení síly a tance a pocit svobody, když letíte vzduchem. Po pár letech výuky Pole dance jsem se rozhodla si své znalosti ucelit a v roce 2015 jsem získala certifikát od Českého svazu pole & art sports s akreditací ministerstva školství pro výuku Pole dance v basic úrovni a zároveň certifikát pro trenéra tanečních disciplín.

Po skončení párové latiny jsem hledala, čím bych díru zaplnila a objevila jsem Street dance. Na lekce chodím k úžasné Pétě, díky níž si neustále rozšiřuji své znalosti. Propojením flirtu, latiny a streetu vznikl můj milovaný MTV Sexy dance, ve kterém se najde snad každá žena! Je to ženský moderní tanec, který podléhá novým hudebním trendům. Spolu s nadšenkyněmi z kurzů jsme založily taneční skupinu Single ladies, která už funguje nějaký ten pátek.

Jaké jsou lekce se mnou?

Věnuji hodně času technice, bez které by tanec nebyl tancem. Dávám ovšem pozor, abyste měli dostatek prostoru tančit na hudbu a neustále se zdokonalovat. Důležité pro mě také je, abyste se na mých lekcích cítili uvolněně a dokázali si tanec užít. Zahřátí a rozcvičení na začátku lekce a následné protažení na konci je podmínkou.

Těším se na Vás, Terezka

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Úterý 21.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 23.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 24.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 25.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 26.05.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.