FITDANCEART

Lucie Matějková

Kdyby mi někdo jako malé holčičce řekl, že cvičení a tanec bude jednou pro mě radostí a náplní každodenního života, asi bych mu nevěřila. V mých šesti letech byl pro rodiče úspěch mě vůbec dostat ven z domu a donutit k nějakému pohybu, odměnou jim byly jen otrávené pohledy a znuděný výraz.

Ve třetí třídě mě pak uchvátil orientální tanec, kterému jsem se aktivně věnovala na základní škole sedm let. V šesté třídě jsem začala chodit do tehdejšího Centra tance, kde jsem se seznámila se zumbou a s lektorkou Zuzanou Kellner, ke které dodnes chodím na Dance fitness.

V roce 2012 jsem na internetu viděla video, kde slečna tančila s obručí. Byla to světoznámá hooperka Katie Sunshine, která je mým velkým vzorem. Pro hooping jsem se okamžitě nadchla a řekla jsem si, že tohle musím zkusit. K Vánocům jsem dostala obyčejnou dětskou obruč, se kterou jsem se naučila několik jednoduchých triků, ale o pár měsíců později jsme pořídili kvalitní hoopingovou obruč a s menšími či většími přestávkami jsem se začala hoopingu věnovat, ať už jako samouk, tak na kurzech. Je to pro mě relax a meditace, i když učení nových triků je někdy hodně o trpělivosti.

V roce 2013 jsem začala s pole dance a přestože se mu současně nevěnuji, dalo mi to do života skvělou taneční průpravu. Naučila jsem se, jak vlastně správně protahovat a posilovat, aby nedošlo ke zranění a získala jsem mnohem lepší kontrolu nad vlastním tělem. Zjistila jsem, že každý malý krůček je pořád krůček dopředu a i když člověk spadne, nesmí se vzdát. I proto jsem v roce 2014 začala chodit na workout, posilovací cvičení s vlastní vahou, a posilování jsem si tak zamilovala, že se mu věnuji dodnes. Ať už ve studiu Fitdanceart na kondičních trénincích či jen tak doma, když je čas. Zamilovala jsem si dlouhé procházky i běh, který pro mě kdysi býval noční můrou.

Je skvělé na sobě vidět progres, kterého se vždy dočkáte, i když to někdy jde pomalu. Nesnažím se být lepší než ostatní, nikdy jsem nebyla soutěživý typ. Ale snažím se překonávat sama sebe. Ráda zkouším nové styly tance, vzdělávám se pod vedením lektorů studia Fitdanceart. A tak se z líné holčičky stal nadšenec pro pohyb.

Mám zkušenosti s prací s dětmi, pomáhala jsem na mnoha akcích i dětských kurzech. Veškerá výuka bude probíhat ve spolupráci se Zuzanou Kellner.

Těším se na naše společné lekce.

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Úterý 21.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Středa 22.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 23.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 24.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 25.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 26.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.