FITDANCEART

Lucie Matějková

Kdyby mi někdo jako malé holčičce řekl, že cvičení a tanec bude jednou pro mě radostí a náplní každodenního života, asi bych mu nevěřila. V mých šesti letech byl pro rodiče úspěch mě vůbec dostat ven z domu a donutit k nějakému pohybu, odměnou jim byly jen otrávené pohledy.

Na základní škole mě uchvátil orientální tanec, kterému jsem se aktivně věnovala sedm let. Byl to vůbec první pohybový styl, ke kterému jsem si našla cestu a neprotrpěla celou lekci, na rozdíl od hodin tělocviku ve škole. U jednoho tanečního stylu jsem nezůstala, brzo jsem začala chodit i na lekce zumby a dance fitness, které mě baví dodnes.

V roce 2012 jsem na internetu viděla video, kde slečna tančila s obručí. Do té doby jsem vůbec netušila, že s obručí se dá pohybovat, natož tančit. Katie Sunshine se rychle stala mojí inspirací a hooping jsem nutně potřebovala vyzkoušet. Moje první obruč byla obyčejná dětská z hračkářství, a i přesto, že tyhle obruče nejsou na kroužení vhodné, jsem se do tohoto stylu zamilovala. Brzy jsem si pořídila kvalitní hoopingovou obruč a s menšími či většími přestávkami jsem se začala hoopingu věnovat jako samouk, ale i na kurzech.

O něco později jsem vyzkoušela také pole dance a přestože se mu již dávno nevěnuji, dalo mi do života skvělou taneční průpravu. Naučila jsem se, jak vlastně správně protahovat a posilovat, aby nedošlo ke zranění a získala jsem mnohem lepší kontrolu nad vlastním tělem. Oblíbila jsem si i další posilovací styly, běh a procházky, a tak se pohyb a tanec staly nedílnou součástí mého života.

Moje taneční cesta během středoškolských let pokračovala dál, a to k sexy dance. Objevila jsem tak styl, ve kterém se můžu tanečně vybít, vyjádřit, rozvlnit celé tělo a cítit se feminně. Od roku 2017 vystupuji s taneční skupinou Single Ladies, která se věnuje choreografiím právě ve stylu sexy dance. A dnes se snažím na svých lekcích ženskost probudit v každém, kdo si přijde zatančit.

Je skvělé na sobě vidět progres, kterého se vždy dočkáte, i když to někdy jde pomalu. Nesnažím se být lepší než ostatní, nikdy jsem nebyla soutěživý typ. Ale snažím se překonávat sama sebe. Ráda zkouším nové styly tance, vzdělávám se pod vedením lektorů studia Fitdanceart. A tak se z líné holčičky stal nadšenec pro pohyb.

 

Ve Fitdanceartu vyučuji hooping pro děti i pro dospělé, sexy dance a dance fitness, všechny moje milované styly. Tak je se mnou přijďte vyzkoušet!

Budu těšit na naše společné lekce, Luci M.

 

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Pátek 28.06.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 29.06.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pondělí 01.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Úterý 02.07.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.