FITDANCEART

Kateřina Benešová

Můj vztah ke sportu byl odjakživa průzkumnického charakteru.

Častokrát jsem se nadchla pro tu či onu aktivitu a investovala do ní hromadu času i energie. Jenže, jak to tak bývá, po měsíci nadšení opadlo a po dvou už jsem ani nevěděla, že jsem se danému sportu kdy věnovala. Toto jednání bylo recidivní, a tak jsem  vyzkoušela celou řadu aktivit – atletiku, házenou, gymnastiku, softbal, aerobic, power jógu, kondiční tréninky, volejbal, lyže či plavání.

V roce 2012 přišel zlom a já objevila pole dance. Při tanci na tyčce jsem mohla jak využívat sílu, tak postupně rozvíjet flexibilitu. A tak pole dance rozbil mou dvouměsíční tradici – věnuji se mu do teď.

O pár let později jsem poprvé zkusila aerial hoop a zjistila, že řadu prvků z tyče lze celkem úspěšně aplikovat i na kruh. A nevypadat přitom nikterak nemotorně. Ba naopak – některé prvky šly na kruhu dokonce líp. A tak se spustila nová maniakální vlna nadšení. Instagram zaplavily hooptriky, každou větev v parku jsem začala posuzovat měřítkem "šel by na ní připevnit kruh, nebo ne?" a tradičně jsem začala nutit každého, s kým vedu rozhovor déle než dvacet minut, aby si to určitě aspoň někdy přišel zkusit. A argumenty, proč to zkusit, jsou celkem jednoduché. Tak například:

Kruh JE pro každého. Je VÁŽNĚ jedno, jestli jste hubení, bachratí, blonďatí, máte ruce jako hůlky nebo zadek jako traktor. Za pár hodin se na kruh budete přitahovat jako nic a základní tríčky zvládnete levou zadní. 

Kruh sluší všem. Takže fotky z tréninku jsou ideálním základem na sociální sítě. :)

Aerial hoop vám pomůže rozvinout fyzičku a hodí vás do pohody. Jasně, jako každý jiný sport vám pomůže i kruh zvýšit fyzičku, zlepšit flexibilitu, posílit core, lepšit vnímání vlastního těla, atakdál, známe to všichni... Jenže! Na rozdíl od jiných sportů u aerial hoopu uvidíte pokrok hned, hodinu od hodiny. A to je fakt ta nejlepší motivace! 

Aerial hoop vám pomůže bojovat se strachem z výšek a pocity nevolnosti při rychlém točení. 

 

Výuka je konzultována se Zuzkou Kellner a veškeré tréninky jsou vedeny podle Zuzčiných konceptů. Abych vás mohla zodpovědně a svědomitě vést, účastním se Aerial Hoop workshopů a individuálních lekcí i mimo Plzeňský kraj a rozvíjím se i v jiných sportovních oblastech (flexi, pole dance, balet či workout) .

Uvidíme se?