FITDANCEART

Jana Sýkorová

Tanci se věnuji prakticky od malička. Mé začátky v TK Impro, kde jsem tančila všechno možné od folkloru po párovou latinu, mě nakoply ve vlastní tvorbě a už na základní škole jsem se spolu se svými spolutanečníky podílela na choreografiích, se kterými jsme objížděli republikové soutěže. V té době začal být mezi mými vrstevníky populární hip hop a street dance. Samozřejmě jsem nesměla být pozadu, a proto mě mé kamarádky vzaly s sebou na trénink do TS Spider, kde jsem u street dance vydržela mnoho let.

Ve svých 18 letech jsem dostala na starost rovnou dvě soutěžní skupiny a tak jsem se vrhla do trenérství. Mimo to jsem stále tančila a soutěžila, takže tanec a soutěže byly moje všechno. Vzhledem k tomu, že jsem chodila na sportovní gymnázium, to bylo zvládnutelné a já tak do maturity žila jen a jen tancováním. 

S nástupem na vysokou školu se moje priority změnily, ale hlavně mě přestaly naplňovat soutěže a všechen ten shon s nimi spojený. A proto jsem na podzim roku 2015 odešla ze Spider DC a přestala jak trénovat, tak soutěžně tančit. Ale na tanec jsem nezanevřela. :) Spolu s podobně smýšlejícími kamarády a tanečníky, kteří už nechtěli soutěžit, ale pořád je bavilo tvořit, jsme se scházeli dál a společně jsme se věnovali tanci na rekreační úrovni a vystupovali na maturitních plesech a dalších akcích. 

V roce 2016 jsem se dostala do tanečního studia FITDANCEART, kde jsem nejprve suplovala za streetové lektory a lektorky tanečních lekcí pro děti. V průběhu roku jsem čím dál tím častěji docházela na dětské lekce, až se od podzimu 2017 objevilo i moje jméno mezi lektory a v rozvrhu jsem měla vypsané první kurzy. Po dvou letech jsem se tedy vrátila k tomu, co mě od začátku mého lektorství bavilo nejvíc, a to k trénování malých tanečníků. :)

V současné době vedu kurzy Taneční přípravky pro děti ve věku 3 - 5 let a 5 - 8 let a dětské kurzy Street dance pro začátečníky i pokročilé. 

Kromě streetu mě v posledních letech nadchnul především moderní tanec, kterému se ve svém volném čase snažím věnovat. Mám pedagogické minimum a mimo jiné se již několik let věnuji i choreografiím maturitních předtančení. 

Mezi mé největší taneční a lektorské úspěchy patří 

- 3. místo na MČR Beat street a 2. místo na Mistrovství Čech - street dance (velké formace v juniorské kategorii)

- dvakrát 3. místo na Mistrovství Čech - street show (velké formace v hlavní věkové kategorii)

- medailová umístění na ligových soutěžích (malé formace v hlavní věkové kategorii)

- všechna krásná umístění mých svěřenců (velké formace, malé formace, sóla a dua v kategoriích baby, děti a junioři)

 

Lektorka je momentálně na mateřské dovolené