FITDANCEART

Alice Langhammerová

Jmenuji se Alice Langhammerová a mezi mé koníčky patřil od dětství tanec a vůbec pohyb a sport, hudba a výtvarné umění. To dalo směr i mému budoucímu zaměření. Po vystudování pedagogické školy jsem se ihned zapojila do práce s dětmi, a to převážně jako lektorka tance.

Spolupracovala jsem s více uměleckými školami a studii a vyučovala jsem děti od 2 let po dospělé. Také jsem se věnovala výuce hudby a flétny, dále výtvarným dílnám a dalším projektům s dětmi, např. výuce angličtiny nebo dětským letním táborům. Spolupracovala jsem mimo jiné se studiem Modré nebe, dále s anglickými školkami Bumble Bee, Riverside, Green Tree a se Studiem Fantazie a Studiem Naboso. Od roku 1995 prošla mými kurzy dlouhá řada dětí. 

A teď něco o lekcích:

Během tanečních lekcí děti pozvolna seznamuji s řadou tanečních technik a stylů, přizpůsobené věku a schopnostem dětí – od lidových tanečků, přes moderní a společenský tanec až po step nebo třeba afro a funky.

Zábavnou formou se děti naučí různé taneční prvky – kroky, skoky, točení... A také spolu trochu kouzlíme – proměňujeme se v tančící víly, zvířátka, princezny a prince nebo dokonce roboty. Hrajeme taneční hry a po zvládnutí jednoduchých, později i delších a složitějších tanečků, je rádi předvedeme rodičům a kamarádům.

Děti zdokonalují svoje pohybové dovednosti, osvojují si správné držení těla, zvyšují rozsah pohybu, trénují rovnováhu, orientaci v prostoru, taneční paměť, spolupráci s kamarády tanečníky, cítění rytmu atd., a to pomocí zajímavé hudby, která se dětem líbí. Ať už jde o kvalitní dětské písničky, klasickou hudbu, lidové písničky, ale i ethno styly (např. africké bubny, orientální melodie atd.) nebo jazz.

Samozřejmostí je použití nejrůznějších pomůcek, jako jsou šátečky, plyšáci, obruče, peříčka, obrázky, stuhy atd.

Budu se na všechny děti moc těšit na mých lekcích. :-)