FITDANCEART

Zuzana Štychová

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 1998. Hrála jsem v té době badminton a po jednom výletě na kole na Šumavě, kdy jsem se ošklivě vybourala a začalo mne zlobit koleno a šlachy na rukou, jsem hledala jinou formu pohybu. Objevila jsem v novinách letáček s reklamou na nově otevírané kurzy orientálního tance a rozhodla se to vyzkoušet.

Od prvních hodin mne nová forma pohybu chytla. Uchvátil mne nejen tanec, ale i kolektiv, který se sešel a společně jsme zdolávaly nelehké začátky. Po čase jsem začala v nově vzniklém tanečním centru vyučovat a předávat dále své nadšení z tance.

V mých začátcích s orientálním tancem mne nejvíce ovlivnily Erika Kováčiková a Adla Čumpelíková, Dále pak následovala dlouhá řada lektorů tuzemských i zahraničních, jako např.: Katka Krejčová, Karolína Irisová, Michal Mach, Horacia Cifuentes, Lubny Emam, Osamy Emam, Jilliny,….Vzdělávám a zdokonaluji se průběžně dále a to nejen v tanci, ale i v technikách a způsobu výuky. Nedávno  jsem úspěšně absolvovala kurz Pedagog volného času.

 Lekce:

Ve svých lekcích se zaměřuji na správné provedení jednotlivých prvků a držení těla. Při správném provedení mohou mít jednotlivé taneční prvky velmi příznivé rehabilitační účinky, což jsem pocítila i já po svém zranění.

Po zvládnutí základů zařazuji do výuky rozmanité choreografie a později též tanec s předměty např. závoj, svíčky, hůlka, šavle, hedvábné vějíře…

 Zkušenosti:

Vystupovala jsem na plzeňských Historických dnech, na akcích a plesech Centra tance a mnoha dalších plesech a oslavách. Mimo učení sestavuji a vedu choreografie na různé večírky, předtančení a plesy.

Několik let jsem vedla dětskou taneční skupinu orientálního tance Fyrial. Úspěšně jsme se zúčastnily několika soutěží.

Po narození druhého potomka jsem začala vést kurzy cvičení pro maminky s dětmi. Cvičení je zaměřeno na kondici maminek a děťátko (pokud zrovna chce spolupracovat :-) ) nám slouží jako závaží. Kurzy vedu i pod mateřským centrem Budulínek v Dobřanech.

 

Největším oceněním jsou pro mne spokojené kurzistky. Je milé slyšet, že jsem jim pomohla zlepšit náladu po namáhavém dni, nebo že jim tanec pomáhá odbourávat bolesti a cítí se tak lépe. Spokojenost „mých“ tanečnic je mou největší motivací a dodává mi energii.

Nejbližší termíny lekcí:

Přejít na datum: Předchozí týden Vybrat datum Následující týden

Úterý 26.02.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Středa 27.02.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Čtvrtek 28.02.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Pátek 01.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Sobota 02.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.

Neděle 03.03.

Tento den nejsou vypsány žádné lekce.