FITDANCEART

Simona Friedlová

Jako malá jsem nebyla žádný velký sportovec, později na gymnáziu jsem chtěla s kamarádkou začít něco dělat, ale kvůli jejím zádům jsem nemohly na žádné hopsání a rozhodly se pro orientální tanec a za to jsem moc ráda.

Roku 2007 jsme začaly s orientálním tancem u Jany Tipplové. Poté jsem se rok zároveň s orientem věnovala karate, hiphopu a aerobicu. V roce 2009 jsem začala chodit na kurzy Tribal fusion. Od roku 2011 jsem tančila pod vedením Kamily Machynové. Vysupovali jsem na mnoha večírcích, firemních akcích maturitních plesech a několika festivalech jako např. Orient Dream, Let´s Dance a Total Oriental v Německu. Účastnila jsem se řady seminářů s několika českými i zahraničními lektory: Eglal, Ghaleb, Kamila Machynová, Jana Layan Tipplová, Mohamed Hassan, Said El Amir, Sahra atd.

Dnes už se orientu téměř nevěnuji. V roce 2014 jsem chtěla zkusit něco nového a rozhodla jsem se pro pole dance, který mě naprosto uchvátil. Mé záliby tím dostaly nový rozměr. Jako doprovodné koníčky mám posilovnu, různé workouty s přáteli, sportovní gymnastiku, akrobacii a cvičení s vlastní vahou. Začala jsem také navštěvovat lekce Ay fly training u kterého mne zaujalo jeho mnohasměrné využití - posilování, protahování a hlavně i akrobatický směr. Proto, když mi bylo nabídnuto, že bych si mohla udělat certifikace na Ay fly nemohla jsem odmítnout.

 

Taneční úspěchy:

2014 - 2. místo Na mezinárodním tanečním festivalu Let´s Dance ve skupině skupiny folklor

2011 - 2. místo v kategorii skupiny Mezinárodní taneční soutěži bellydance by Shareefa

2010 - 1. místo v kategorii dua na Mezinárodní taneční soutěži bellydance by Shareefa